Golf

Gray Bear Tále – golfový rezort s 18-jamkovým majstrovským ihriskom 

 

Gray Bear je prvé 18 – jamkové majstrovské golfové ihrisko na Slovensku. Ihrisko bolo otvorené 8. augusta 2002. Je situované v nádhernom prostredí Národného parku Nízke Tatry, v rekreačnom stredisku Tále s dobre vybudovanou infraštruktúrou.
Golfové centrum sa rozlieha na ploche cca. 60 ha.

Symbolickú pásku pri otvorení prestrihol legendárny profesionálny golfista a kapitán Ryder Cupu Tony Jacklin. O našom ihrisku povedal: "Oceňujem ho pre unikátne a krásne prírodné scenérie, originálnosť prostredia a dizajnu." Ten vypracovala americká firma International Golf Course Design South Carolina s dizajnérmi Bobom Waltonom a Skipom Malekom. Šejping ihriska previedla škótska firma Southern Golf Ltd.,Veľká Británia.

Gray Bear získalo v roku 2019 Certifikát kvality s maximálnym počtom 5* za poskytované služby.

Scenéria horského údolia je bohatá na prírodné krásy a jej prirodzenými dominantami sú korytá potokov, skalnaté balvany, mohutné jedle a smreky. Dizajn 6 296 m dlhého ihriska je však prehľadný a všetky jamky sú korektné aj napriek tomu, že svojou náročnosťou vyžadujú skôr hráčsku pokoru a presnú hru železami. Par ihriska je 71.

Gray Bear je golfové ihrisko, kde sa využíva chôdza a odpaliská sú v malej vzdialenosti od grínov, ktoré svojrázne kopírujú terén. Typicky tvrdé hracie povrchy sú pokryté zmesou kostravy, ktorá kopíruje trávu akú je možné nájsť na ihriskách British Open v Škótsku.

zdroj: https://www.golftale.sk/

X