Tarzania

Slovenčina

Lanový park Tarzania  na Táloch

 

Máte radi aktívny oddych a zážitkové aktivity v prírode? Organizujete školský zájazd, víkendový event pre väčšiu partiu či teambuildingové aktivity v rámci firemnej akcie v Tatrách? Alebo plánujete víkendový pobyt s deťmi a radi by ste pre celú rodinu pripravili ideálny program? Ak ste aspoň na jednu z týchto otázok odpovedali kladne, je pre vás lanový park Tarzania ako stvorený!

Tarzania na Táľoch je jedinečný komplex 23 lanových prekážok, ktoré sú umiestnené vo výške 5 až 7 metrov nad zemou, a to buď priamo na stromoch alebo na umelo postavených stĺpoch. Jednotlivé prekážky sa líšia svojou náročnosťou, preto je lanový park rozdelený na tri okruhy. Kratšia a ľahšia modrá trasa meria 180 metrov, náročnejšia červená trasa má celkovú dĺžku 292 metrov. Tento skvelý adrenalínový zážitok si môžu dopriať aj rodiny s deťmi. 90 metrov dlhá detská trasa je určená pre najmenších lezeniachtivých Tarzančekov.
 

CENNÍK 
TypCena / osoba / 30 min.
Červená trasa 12 €
Modrá trasa8 €
Detská trasa5 €
Skupiny od 20 osôb na požiadanieod 250 € / hodina

 

Tarzania Tále sa nachádza v Národnom parku Nízke Tatry v tesnej blízkosti kúpaliska pri reštaurácii Tálska Bašta. V Tarzanii si svoje schopnosti a fyzickú kondíciu na modrej a červenej trase môže preveriť každý, kto meria aspoň 150 centimetrov. Bezpečnosť je samozrejme na prvom mieste. Pred vstupom do lanového parku absolvuje každý jednotlivec krátku inštruktáž, počas ktorej sa oboznámi so zapožičanou horolezeckou výstrojou a nacvičí si správne používanie istiacej techniky. Pri prekonávaní prekážok je každý návštevník istený pomocou oceľových lán, ktoré spoľahlivo zabránia riziku pádu a zranenia. Modrú trasu hravo zvládnu prejsť aj menej fyzicky zdatní návštevníci. Ako vidíte, niet sa čoho báť.

Tarzania Tále je pre záujemcov otvorená celoročne, dokonca aj počas zimných mesiacov. Od OKTÓBERA do APRÍLA býva park v prevádzke iba na objednávku. MÁJ, JÚN, SEPTEMBER je lanový park otvorený len počas víkendov a sviatkov od 10:00 do 15:00 h. a na objednávku. Počas letných prázdnin (JÚL, AUGUST) je otvorené denne 9:30 - 18:00 h. Chceli by ste mať lanový park k dispozícii iba pre seba a svojich priateľov? V prípade záujmu o prenájom celého areálu parku pre kolektív spolu so zapožičaním výstroje a inštruktážou je potrebné kontaktovať hotelovú recepciu v minimálnom predstihu 3 dní. 

 

Ak chcete stráviť predĺžený víkend v Tatrách, užiť si miernu dávku fyzickej námahy a zároveň sa zabaviť pri športe,
vrelo vám odporúčame navštíviť náš lanový park Tarzániu

 

 

X