Turistika

 V rámci objavovania okolitej prírody si priamo u nás môžete zapožičať bicykel a vydať sa po jednej z odporúčaných cyklotrás.
Okolitý terén je tiež vhodný pre Nordic walking - obľúbenú chôdzu s palicami a na svoje si u nás prídu aj milovníci vodáckych výletov, ktorí sa môžu zúčastniť každoročne organizovaného splavu Hrona.

 

TURISTIKA 

Nízke tatry a turistika jednoznačne patria k sebe. Je len na Vás, aký cieľ si stanovíte, kam sa chcete pozrieť, aký náročný výlet si naplánujete. Turistické trasy sa začínajú priamo pred hotelom. V prípade, že sa vydáte do náročnejšieho prírodného terénu, môžete vyskúšať Nordic Walking – dynamickú chôdzu so špeciálnymi teleskopickými palicami.

Náš tip: Vyberte sa do blízkej Vajskovskej doliny na nenáročnú túru za Vajskovským vodopádom. Trasa je veľmi dobre značená so strednou náročnosťou. Štart: Dolná Lehota, pamätník SNP (2 km od hotela)

Ďalšie tipy na turistické trasy nájdete TU

 

 
 

HOROLEZECTVO

Vyskúšajte svoje sily a zdatnosti pri horolezectve a prekonávaní skalných a ľadovcových horských terénov v okolí Hotela Partizán! Vyberte si z odporúčaných miest vyhradených pre horolezectvo, skalolezectvo a lezenie na ľade. Pre potreby inštruktáže je možné využiť služby Horolezeckého klubu Kamenná chata pod Chopkom.
 
 
 

 

 
 
 
 

SPLAV HRONA

Splav Hrona na hornom úseku (Brezno – Sliač) sa organizuje už od roku 1999. Vodácke výlety po Hrone s dopravou osôb a prípadným stravovaním sú možné už od skorej jari po neskorú jeseň. Splavovanie je komplexná služba od materiálneho zabezpečenia (lode, pádla a príslušenstvo),cez dopravu lodí a osôb až po bezpečné parkovanie. Naši pracovníci recepcie vám poskytnú všetky informácie ako môžete zažiť krásnu vodnú cestu  po Horehroní. Počas letných prázdnin je súčasťou týždenného animačného programu aj "vodácky deň", kedy organizujeme výlet na splav a späť do hotela.

 

 

 

 


ImageTÁLSKY NÁUČNÝ CHODNÍK

Spoznajte zvuky lesa
Nachytajte všetky „HLASY LESA“, v troch jednoduchých krokoch:
1. Stiahnite si do mobilu aplikáciu „Lesní svet“
2. Prejdite sa chodníkom
3. Nachytajte všetky hlasy lesa (naskenovaním QR kódov priamo v aplikácii)

Okrem hlasov lesa sa môžete zabaviť a naučiť ako vyzerá plod, list a strom v zábavnom TRIPEXESE. Hlasy drevín si môžete vypočuť na „EDUKAČNOM DENDROFÓNE“.
Interaktívny náučný chodník začína pod vodnou nádržou v hotelovom parku. Náučný interaktívny chodník má dĺžku približne 2 km. Chodníkom sa dá prejsť aj v opačnom smere.
Okrem náučných prvkov sa môžete kochať krásnymi výhľadmi na okolitú prírodu. Z rekreačnej oblasti na Táľoch môžete pokračovať na turistiku alebo cykloturistiku až do rekreačnej oblasti Krpáčovo, kde sa môžete počas leta osviežiť pri jazere a v okolitých stravovacích zariadeniach. Trasa od hotela Partizán na Krpáčovo je dlhá približne 3,6 km.
Aktivita bola realizovaná s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

 


 

X