V okolí

10 najzaujímavejších miest, ktoré by ste rozhodne počas letnej dovolenky nemali obísť

 

 

HOREHRONIE - RAJ V TATRÁCH

 

Moderné rezorty a strediská ako Tále, Chopok – Juh, Mýto pod Ďumbierom, alebo Čierny Balog ponúkajú služby na európskej úrovni, ktoré sa z roka na rok rozširujú a zlepšujú. Trendwellness sa nastálo udomácnil aj na Horehroní. Špičkové wellness centrá ponúkajú dokonalý relax a služby po zimnej lyžovačke alebo letných túrach, či iných športových aktivitách. Rieka Hron ponúka nezabudnuteľné zážitky na splavoch a jej mierny tok je vhodný pre začiatočníkov ako aj pre celé rodiny. Vytvorením celoregionálneho produktu „Horehronie Region Card“ Horehronie ponúka ucelenú sofistikovanú sieť služieb klientovi, s cieľom poskytnúť maximálny komfort a prehľad v jeho ponuke.

Vytvorením celoregionálneho produktu Horehronie Region Card ponúka ucelenú sofistikovanú sieť služieb klientovi, s cieľom poskytnúť maximálny komfort a prehľad v jeho ponuke.

 

Viac o Horehronie Region Card

 

MÚZEÁ A TECHNICKÉ PAMIATKY

Ak patríte k obdivovateľom pamiatok, určíte oceníte možnosť prehliadky Horehronského múzea v Brezne, zameraného na históriu a národopis horného Pohronia. V neďalekej Banskej Bystrici si môžete prezrieť pamätnú izbu Sama Chalupku či vydať sa po stopách Slovenského národného povstania v Múzeu SNP. Mimoriadne obľúbenou je Čiernohorská železnica v Čiernom Balogu. Za návšteu určite stojí aj Pamiatková rezervácia ľudovej architektúry v obci Vlkolínec, ktorá patrí do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO.
 
 
 
 
 
 
 

HRADY A ZÁMKY

 
Blízke okolie Tálov ponúka tiež príležitosti pre návštevy hradov a zámkov. V neďalekej Slovenskej Ľupči je zachovaný Hrad Slovenská Ľupča, pochádzajúci z 13. Storočia. Na južnom okraji Muránskej planiny sa oplatí navštíviť zrúcaninu Muránskeho Hradu, ktorý patrí k našim najznámejším gemerským hradom.

 

 

 

 

 

 


 

PRÍRODNÉ PAMIATKY A ZAUJÍMAVOSTI

 

Najkrajšie prírodné scenérie pravdepodobne zažijete pri pohľade z okolitých vrchov. Pri návšteve hotela si preto určite urobte čas aspoň na jednu túru. Odporúčame výstup na vrchy Ďumbier alebo Chopok, ktoré patria medzi najvyššie vrchy Nízkych Tatier. Krásne výhľady na Spiš, Vysoké Tatry. Liptov a Horehronie vás tiež čakajú po výstupe na Kráľovu hoľu. V blízkom okolí sa tiež nachádza Chránená krajinná oblasť Poľana, či Národný park Muránska planina.

 
 
 
 
 

 

KRÁĽOVSTVÁ V PODZEMÍ

Okolie stredného Slovenska je bohaté na jaskyne. Medzi najznámejšie a najnavštevovanejšia určite patria Harmanecká jaskyňa – kvapľová jaskyňa vo Veľkej Fatre, Bystrianska jaskyňa s unikátne hlbokou priepasťou Peklo, Jaskyňa mŕtvych netopierov – tretia najdlhšia jaskyňa na Slovensku, Demänovská jaskyňa slobody s nádhernou pestrosťou farieb sinitrovej výzdoby a Demänovská ľadová jaskyňa s unikátnou ľadovou výzdobou.
 
 
 
 
 

 

 

 

X