Vianoce v hoteli

Slovenčina

„Naozaj sa nájdu takí ľudia, ktorí chcú stráviť Vianoce na hoteli a nie doma?“ – túto otázku dostávame pomerne často. Ak čítate tento článok, pravdepodobne nad tým začínate uvažovať.

 

Štedrý večer na hoteli má svoje čaro. Ak sa obávate strohej, neosobnej atmosféry, kde sa stráca čaro toho intímneho rodinného kruhu, nie je to tak. Ako to docielime?

Napríklad dodržiavaním tradícií:

  • Oblátky s medom a cesnakom – na medíku usilovne pracovali naše včielky, aby ste v nasledujúcom roku ostali zdraví
  • Rozkrajovanie jablka – rodina podľa tvaru jadrovníka vedela predpovedať, aký bude budúci rok. Nech sa páči, jabĺčko Vás bude čakať na Vašom štredrovečernom stole.
  • Šupiny z kapra a peniaze – dávali pod obrus pri štedrej večeri gazdiné, aby tak zabezpečili rodine do budúceho roka šťastie, zdravie a bohatstvo. Načo sa trápiť s celým kaprom kvôli jednej šupine? My to urobíme za Vás!
  • Vynášanie smetí pred štedrou večerou – slobodné dievčatá na dedine rady vynášali smeti. Verili, že z ktorej strany pes zabreše, na ten smer sa vydajú. Smeti vynesieme za Vás, bez obáv 
  • Hádzanie topánky - Počas vianočných sviatkov hádzali slobodné dievčatá topánku za hlavu smerom k dverám. Pokiaľ špička smerovala k dverám, išlo o znamenie, že sa do roka vydá. Ak ale smerovala k dverám päta, dievča by zostalo slobodné rok...sme otvorení akémukoľvek Vášmu osobnému želaniu. Špeciálne v takomto prípade zvolíme vhodný stôl a hlavne – načasovanie.

 

A na záver prichádza to najdôležitejšie:

  • Gazdiná neodchádza od stola! – Počas štedrej večere nesmela odísť od stola, pretože by to prinieslo rodine nešťastie.

Nechajte to na nás, my sa s láskou a patričnou úctou k tradíciám radi postaráme nielen o gazdinú.

Máte to aj doma takto? smiley

 

Tešíme sa na Vás v rodinnom wellness Hoteli Partizan****!

 

X