Domáce produkty

NAŠE PRODUKTY NA VAŠOM TANIERI

V duchu súčasných trendov podporujeme myšlienku chovu domácich zvierat. Niektoré jedlá v á la carte lístku varíme z vlastných produktov z hotelovej Ajax farmy a dochucujeme bylinkami z vlastnej bylinkovej záhradky. Vlastníme tiež včelstvá, ktoré každoročne vyprodukujú chutný Tálsky med.

 

Naša Ajax farma sa nachádza v obci Mýto pod Ďumbierom vo vzdialenosti 5 km od hotela. Jej hlavným správcom je majiteľ hotela pán Kič, ktorý je obdivovateľom koní a zanieteným včelárom. K farme prináleží aj množstvo pozemkov, ktoré naše domáce zvieratká spásajú. Chod farmy si vyžaduje našu každodennú starostlivosť. 

Farma produkuje pre hotelové potreby hlavne hovädzie, bravčové a jahňacie mäso. Obľúbené sú naše mäsové výrobky - domáce prosciutto, tlačenka, klobásky, nárezy a lunchmeat.

Praženica na raňajkách je vyrobená z vajíčok našich vlastných sliepok. Mlieko a mliečne výrobky najmä tvaroh a syry vyrábame z kravského mlieka rovnako pochádzajúceho z farmy. 

Pilné včielky nám pomáhajú v produkcii Tálskeho medu. Okolie hotela je bohaté na lesné plody. Varíme si preto vlastný bazový sirup, čučoriedkové a brusnicové marmelády

Pokiaľ si chcete farmu prezrieť, neváhajte. Minizoo je Vám k dispozícii denne. Spestrením prehliadky bude možnosť povoziť sa na koníkoch a poníkoch.

V tomto roku sme založili vlastnú bylinkovú záhradu pri Tálskej Bašte. Tím kuchárov sa o ňu denne stará a tymián, mätu, koriander, medovku, materinu dúšku, rozmarín a mnoho ďalších bylín používajú na dochucovanie špecialít. Zasadili sme tiež tekvičku a levanduľu.

Aj vďaka týmto projektom prispievame k 100% čerstvosti našich jedál wink

Tešíme sa na Vašu návštevu

Fotogaléria