Užite si dovolenku v každom počasí

Slovenčina

10 tipov na aktivity, ktorými zaženiete nudu,
keď vonku prší

 

1. Nature wellness center

 
Oddychujte vo vírivkách s výhľadmi priamo do prírody, na hojdacích ležadlách pri zvuku praskajúceho krbu, na pamäťových matracoch pri žblnkaní horských potôčikov.. opantá vás príjemná aróma a teplo stoviek sviečok. Telo vyhrejete a zbavíte toxínov v jednej zo 7 sáun.  Čas strávený v NATURE WELLNESS CENTER bude pre vás príležitosťou objaviť opäť pokoj a vnútornú pohodu. Pre umocnenie zážitku obohaťte pobyt o pár z mnohých SPA & BALNEO procedúr. Profesionálny wellness tím je pripravený splniť vaše sny v jednom z tematických priestorov SLNEČNÉHO SPA. Relax zavŕšite pri šálke bylinkového čaju v čajovni.
 

2. Športová hala a fitness

 
Vyberte si zo športových aktivít a strávte deň aktívne. V hoteli je fitness a multifunkčná športová hala pre hru squashu, bedmintonu, volejbalu, basketbalu, nohejbalu, vybíjanej a stolného tenisu. Zašportujete si vo dvojici alebo zasúťažíte s priateľmi?
Na -2. poschodí je tiež fitness zariadené prístrojmi TechnoGym. Či už si vyskúšate cvičenie prvýkrát alebo sa potrebujete udržať v pravidelnom tréningu, určite budete spokojní.
 

3. Zábava v detskej herni

 
V nepriaznivom počasí sa animátori presúvajú do interiéru a realizujú program v detskej herni Partizána Ferda. Rozprestiera sa na ploche 200 m2 a na svoje si tu prídu všetky deti. Priestor je členitý a ponúka aktivity či už pre najmenšie deti - batoľatá, aktívnu prekážkovú dráhu, stoly na tvorivé dielne a spoločenské hry, stolný futbal, air hockey a hracie konzoly PS4. Pre rodičov sme pripravili odpočinkové zóny, kde si môžu prečítať napríklad hotelový magazín ;-)
 

4. Bowling, biliard, stolný futbal, šípky

 
Popoludní sa otvárajú dvere športovo-zábavného centra a nočného baru Limbus. Najobľúbenejšou aktivitou je jednoznačne bowling, ktorý je možné hrať na dvoch dráhach. V piatky a soboty štartujte nočná zábava s DJom Igorom.
 

5. Posedenie pri rume, cognacu, cigare

 
Pohodlne sa usaďte do koženého kresla a nasávajte jedinečnú atmosféru podčiarknutú vôňou cigár, dreva a kože v Cognac, rum & cigar clube. Vyberte si z našej ponuky svetových koňakov a rumov najvyššej kvality, najstarší a najluxusnejší má úctyhodných 100 rokov. Naši barmani Vám pomôžu s voľbou tej vhodnej cigary, ktorá doplní chuť nápoja.
 

6. Vláčiky

 
Horehronie sa môže právom nazývať Vláčikový región. Vybrať sa môžete na dobrodružnú jazdu obľúbenou úzkokoľajovou ČIERNOHRONSKOU ŽELEZNIČKOU z východzej stanice Čierny Balog na Dobroč alebo do lesníckeho skanzenu Vydrovo. www.chz.sk
Nostalgickú jazdu HOREHRONSKÝM EXPRESOM - historickým vlakom na 2 panoramatických trasách, ktoré vás nezabudnuteľnou horehronskou prírodou vedú za tradíciami, oddychom ale aj aktívnym zážitkom. https://expres.zahoramizadolami.sk/
Zážitkovú jazdu parným vláčikom OZUBNICOVOU ŽELEZNIČNOU TRAŤOU POHRONSKÁ POLHORA - TISOVEC - ktorá je jediným miestom v Európe, na ktorom si je možné v plnosti vychutnať dávno zabudnutý zážitok jazdy ozubnicovým parným vlakom na železnici normálneho rozchodu. www.zubacka.sk
Alebo sa vydajte ASTROVLAKOM na nočné pozorovanie hviezd v lesníckom skanzene Vydrovo https://horehronie.sk/astrovlak
 

7. Podzemné kráľovstvá

 
Po stopách mŕtvych netopierov sa môžete vydať v Nízkych Tatrách. Jaskyňa sa nachádza v Ďumbierskom vysokohorskom krase (1750 m.n.m), 8,5 km od Hotela Partizán****. Môžete si vybrať 3 zaujímavé trasy: rodinnú (s detičkami od 8 rokov), speleotreking pre tých, ktorí už majú skúsenosti s pohybom vo vysokohorskom teréne a ovládajú lezecké návyky a pochúťku - najťažší speleotreking, ktorý si vyžaduje pokročilejšie lezecké zručnosti. Na prehliadku je nutná rezervácia vopred. http://jmn.sk/
Nenáročnejšou voľbou je Bystrianska jaskyňa v neďalekej obci Bystrá (3 km). Viac info na www.ssj.sk   
 

8. Tajomné komnaty

 
Legenda o jedinom slovenskom upírovi Prdimuchovi ožíva v jeho pamätnej izbe plnej strašidelných úloh v Hornej Lehote. Pomôžte Fonfe oslobodiť jej milovaného Jána Lehotského od zlého ducha upíra Prdimuchu a uniknúť z izby skôr ako napadne duch upíra Prdimuchu aj Vás.  
Ťažšou možnosťou je escape room Chernobyl v Mýte pod Ďumbierom. Dostanete sa za 60 minút z miestnosti? Zažijete pocit strachu, stresu, zúfalstva, ale aj radosti z každej vyriešenej úlohy, ktorá Vás vedie o krok bližšie ku otvoreniu dverí.
Obe aktivity je nutné objednať vopred: upírska izba na tel. č. na tel. č. +421903513535, escape room info@escapebrezno.sk.
 

9. Po stopách histórie

 
Hrad Slovenská Ľupča
Na návrší posledného výbežku Nízkych Tatier sa rozprestiera národná kultúrna pamiatka Hrad Ľupča, ktorý stráži obec Slovenská Ľupča a jej okolie už od 13. storočia. Pokiaľ sa rozhodnete hrad Ľupča navštíviť, od septembra do júla tak môžete urobiť počas pracovných dní na základe telefonickej alebo emailovej objednávky. Minimálny počet návštevníkov tvoria štyri osoby. Viac info: www.hradlupca.sk 
 
Múzeum zvoncov
„Nikdy som nemal v úmysle zvonce zbierať a schovávať ich pred zrakmi iných ľudí. Vždy mi išlo o to, aby tradičné predmety, krásne veci, spojené so životom našich ľudí zostali na Šumiaci a neroztratili sa po svete“ – tvrdí Mikuláš Gigac, známy slovenský folklorista, hudobník a spevák. A zberateľ zvoncov a spiežovcov.
Zbierka sa Mikulášovi Gigacovi postupne rozrastala – v súčasnosti obsahuje okolo 2000 zvoncov a spiežovcov – a tak musel opraviť starú rodičovskú drevenicu. V nej potom našiel miesto i pre ďalšie predmety, ktoré používali bačovia a pastieri, s ktorými žili a krátili si dlhú chvíľu ľudia na Slovensku. No sú tu aj remeselné výrobky z iných krajín Európy, Ameriky, Ázie a Austrálie. Viac info: www.sumiac.sk 
 
Múzeum ľudovej architektúry v Nemeckej
Múzeum ľudovej architektúry v Nemeckej skrýva poklad strážený pánom Murínom, ktorý sa venuje dreveným miniatúram už dlhé roky. Expozícia sa nachádza vo vymedzených priestoroch budovy Základnej školy s materskou školou v Nemeckej na Školskej ulici. Prehliadku múzea je potrebné objednať v predstihu na telefónnom čísle: 048/6182394 alebo 0904809792.
 
Pamätná izba Sama Chalupku v Hornej Lehote
Bola otvorená v roku 1995 a nachádza sa v budove bývalej evanjelickej školy v blízkosti rodného domu Sama Chalupku, kde je taktiež umiestnená pamätná tabuľa a pomník. Expozícia Pamätnej izby je rozdelená na dve časti. Zatiaľ čo prvá približuje život obyvateľov Hornej Lehoty a okolia, druhá sa venuje životu Sama Chalupku.
Navštíviť môžete taktiež jeho hrob na evanjelickom cintoríne a evanjelický kostol, kde Samo Chalupka takmer polstoročie pôsobil. Expozícia pamätnej izby je prístupná, ale návštevy je potrebné vopred nahlásiť na Obecnom úrade v Hornej Lehote na tel. čísle 048/617 93 60.
 

10. Kráľovské mesto Brezno

 
Navštívte dominantu mesta – zvonicu, Horehronské múzeum so stálymi expozíciami, najstarší sakrálny objekt – Kaplnku sv. Kríža, objavte druhý najväčší organ z evanjelických kostolov na Slovensku, navštívte najstarší zachovaný objekt meštianskej architektúry – meštiansky dom č. 13 a zrekonštruovanú brezniansku synagógu. Na námestí je mnoho krytých terás kaviarní a reštaurácií, aby ste mohli nasať atmosféru kráľovského mesta prvýkrát zmieneného v r. 1265. Mestské výsady mu udelil uhorský kráľ Ľudovít I. (Veľký) Anjou v roku 1380. Odprúčame osloviť pracovníkov TIC Brezno, ktorí Vám radi pomôžu a poradia 
Kontakt:
Nám. gen. M. R. Štefánika 3, 977 01 Brezno
Tel.: +421486114221
        +421911410555
E-mail: brezno@horehronie.sk
 
 
X