Zimné športy, skialpinizmus, MÝTO SKI & BIKE, lyžovačka v Nízkych Tatrách

Ak patríte k nadšencom zimných športov a adrenalínu, budeme radi ak nás
počas zimnej sezóny 2021/2022 navštívite.

 

V okolí hotela sa nachádza niekoľko lyžiarskych stredísk pre začiatočníkov, mierne pokročilých ale aj majstrovské dráhy a freeridové zóny.
Ubytovaní hostia HOTELA PARTIZÁN****  majú 20% zľavu na skipasy v hotelovom MÝTO SKI & BIKE
a bezplatný SKI BUS z hotela do tohto strediska.

Jasná Chopok-juh je hneď "za rohom". Ak by ste radi vyskúšali najmodernejšie vybavenie a trate, na ktorých súťažili najlepšie lyžiarky sveta, neváhajte.
Do stredísk premáva kyvadlová doprava, ktorú máte s HOREHRONIE REGION CARD grátis.

Nemusíte mať žiadne starosti a na svahoch sa môžete posilniť ohnivými nápojmi :-)

Lyže a lyžiarky Vám uschováme v novovybudovanej vyhrievanej lyžiarni hotela Partizán****. Pre rodiny s deťmi sú pripravené lyžiarske školy a škôlky.
Nadšenci bežeckého lyžovania si môžu dokonale vychutnať upravenú trať okolo strediska Pohanské a SKI Tále. 

Perfektnou aktivitou pre našich najmenších hostí sú animácie priamo na svahu.
Deti dopravíme z hotela Partizán**** do strediska MÝTO SKI & BIKE, kde sa im venujú profesionálni animátori, s ktorými sa poľahky zbavia strachu z tohto obľúbeného zimného športu. Bližšie informácie získate priamo u vedúcej animácií Ľubici na tel. č.: 0908969015.

Okrem lyžovania, bežkovania, snowboardovania a čoraz obľúbenejšieho skialpinizumu a zimných radovánok priamo v srdci nízkotatranskej prírody sa môžete tešiť aj na ZIMNÉ VÝLETY NA HOREHRONÍ, ktoré organizujeme v spolupráci s klastrom Horehronie a OOCR Nízke Tatry juh. 

Ak si chcete vyskúšať niektorý zo zimných športov, ale chýba Vám lyžiarska výstroj - žiadny problém. V spolupráci s SB Šport v neďalekej obci Bystrá alebo priamo v našom lyžiarskom stredisku Vám pripravíme profesionálnu výstroj priamo na mieru.

Potrebujete servis lyží? V SB šport sa postarajú aj o tento problém.

 

 

Rozhodli ste sa pre nás? Tu je najvýhodnejšia ponuka WELLNESS & SKI

BEŽECKÉ LYŽOVANIE

Vychutnajte si krásy prírody prostredníctvom pohybu, ktorým precvičíte celé telo.
Počas zimných mesiacov môžete využívať upravenú trať okolo SKI Tále a Pohanské - Vagnár. Upravený 5 km okruh pre bežecké lyžovanie sa nachádza v lyžiarskom areáli. Umožňuje vychutnať si prírodnú scenériu, ktorá je na Táľoch starostlivo zachovávaná. 
Okruh v dĺžke 4 km na golfovom ihrisku Gray Bear a NOVINKA 1 km okruh na akadémii Little Bear je upravený skútrom. Zatiaľ snehové podmienky nedovolili pripraviť trať s klasickou stopou.
NOVINKA: večerné bežkovanie na 1 km umelo osvetlenom okruhu Little Bear v dňoch, kedy bude Ski Tále v prevádzke počas večerného lyžovania v čase 18:00 - 21:00 hod.

Bežecké trate na Pohanskom - Vagnár sú natiahnuté podľa mapy na tabuli okruhy 1,2,3 (viď mapa vo fotogalérii).

Bežecké trate nie sú určené pre peších turistov. 
Mapy tratí nájdete vo fotogalérii nižšie.

 

SKIALPINISTIKA

 
Niet krajšiho pocitu, ako vyšlapať si svoju zimnú cestu až na vrchol a za odmenu zlyžovať do doliny...Myslíte si to aj Vy? Na Horehroní splníme Vaše skialpinistické sny. 

Z pohľadu skialpinizmu je zaujímavá najmä centrálna časť Nízkych Tatier - od Derešov po Ďumbier, východná časť - oblasť Kráľovej Hole a hlavný hrebeň – zimný prechod. Atraktívna je najmä severná časť, ktorá je strmšia s množstvom žľabov. Južná časť je plochá - široké pláne poskytujú nekonečné možnosti pre vyznávačov freeride.

V návštevnom poriadku Národného parku Nízke Tatry (NAPANTu) sú vyhradené miesta pre skialpinistov - v lokalitách je povolený v dennom čase hodinu po východe a hodinu pred západom slnka, v skialpinistických areáloch len od 15.12. do 30.4. Najobľúbenejšie areály:
- skialpinistický areál Chopok, ohraničený líniou: Zadná voda – sedlo Poľany – Dereše – Oblaz – dolina Trangoška – Halašova jama – sedlo medzi Veľkým Gápľom a Kozími chrbtami – dolinkou potoka Mlynná – sedlo pod Králičkou – Chata M.R.Štefánika – Ďumbier – Krúpova hoľa – Široká dolina;
- skialpinistický areál Kráľova hoľa, ohraničený líniou: Kráľova hoľa – sedlo Snežná jama (cestou k vysielaču) – Kráľova skala – hranica NAPANT (po červenej TZT) – hranicou NAPANT – hrebeň Vyšné Rovienky – sedlo medzi Kráľovou hoľou a Strednou hoľou – Kráľova hoľa.

 


 

LYŽOVANIE, SNOWBOARDING

Zima, snehové pláne a dokonalý ,,prašan“, ktorý miluje každý fanúšik zimných športov – presne to, je obraz vynikajúcich lyžiarskych podmienok tratí a svahov, ktoré okolie Hotela Partizán ponúka. Prebehnite sa po 6 km bežeckých tratí a vychutnajte si lyžovanie, snowboardovanie podľa seba.

Hostia ubytovaní v Hoteli Partizán**** majú 20% zľavu na celodenné a viacdenné lyžiarske lístky
v hotelovom MÝTO SKI & BIKE centre. Do strediska a späť premáva denne hotelový skibus

GRAFIKON SKIBUSU

KALENDÁR PODUJATÍ MÝTO SKI & BIKE
 

V cene pobytu Hotela Partizán**** máte k dispozícii: úschovňu lyží a snowboardov, sušenie lyžiarok a snowboardových topánok

 

Grafikony skibusov, ktoré Vás s Horehronie region card bezplatne dopravia do lyžiarskych stredísk a späť nájdete vo fotogalérii.

 


Spestrite si svoj pobyt v Hoteli Partizán zábavou na zasneženom svahu.

Vyberte si z blízkych trás tú, ktorá vám vyhovuje najviac:

Názov strediskaVzdialenosť od Hotela PartizánPočet zjazdoviek a dĺžka tratePočet lanoviek a vlekovNadmorská výškaKapacitaCharakteristika trate - ľahkéCharakteristika trate - stredne náročnéCharakteristika trate - náročnéCena na deň/osoba
Mýto Ski & Bike centrum4 km7/4,5 km6/1598-898 m n.m3600 osôb/hod34--20 - 24 €

Mýto Ski & Bike centrum

Základná stanica lyžiarskeho strediska sa nachádza v nadmorskej výške 598 m.n.m. a najvyššie položený bod je vo výške 898 m.n.m., celkové prevýšenie predstavuje 300 metrov. Najlepšie snehové podmienky stredisko poskytuje v mesiacoch december až marec. Celková dĺžka zjazdoviek je 4,5 km.
V areáli strediska Mýto pod Ďumbierom sa nachádza 6 vlekov a lanová dráha s hodinovou prepravnou kapacitou 3600 osôb za hodinu. Kombinácia ľahkých a stredne náročných lyžiarskych terénov je vhodná pre začínajúcich lyžiarov, no zároveň poskytuje možnosť zdokonalenia techniky lyžovania. Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek, prípadne lyžiarsku škôlku, ktoré sa nachádzajú priamo v areáli.
Jasná, Chopok juh8 km41/50 km13/14900-2004 m n.m31 784 osôb/hod1414622 - 60 €

Jasná, Chopok juh

Jasná Nízke Tatry ako TOP stredisko na Slovensku s výbornými podmienkami pre zimné športy ponúka na severnej i južnej strane Chopku nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Prepravná kapacita lanoviek a vlekov je 30 744 osôb za hodinu. Moderný zasnežovací systém v dĺžke takmer 26 km poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom snow parku na Otupnom.
Južná a severná strana Chopku boli v minulosti prepojené vlekmi a od roku 2012 sú spojené 2 modernými lanovkami. Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 900 m.n.m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške 2004 m.n.m., celkové prevýšenie teda predstavuje 1104 metrov.
V tomto roku tiež vybudovali novú kabínkovú lanovku Krupová - Kosodrevina, čo opäť zvýši komfort lyžiarov na južnej strane Chopku.
SKI Tále1 km5/2,77 km6/0580-860 m n.m.4110 osôb/hod13117 - 19 €

SKI Tále

Lyžiarska sezóna sa v stredisku začína v decembri a trvá do marca. V areáli strediska SKI Tále sa nachádza 6 vlekov s celkovou prepravnou kapacitou 4110 osôb za hodinu. Vhodná kombinácia obtiažnosti terénov umožňuje využitie strediska lyžiarmi začiatočníkmi ako aj skúsenými lyžiarmi.
Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek a lyžiarsku škôlku, ktoré sa nachádzajú priamo v areáli. Atraktívne je večerné lyžovanie a Tatry s dĺžkou osvetlených tratí 1,5 km.
Pre priaznivcov snowboardu je k dispozícii 700 metrov upravených tratí a snowboard park s možnosťami využitia BorderCross.
Na svoje si prídu aj priaznivci bežeckého lyžovania, v rámci strediska sa tu nachádza 6,5 km udržiavaných tratí.Cenník
Čertovica20 km7/12 km5/0900 - 1145 m n.m3250 osôb/hod15118 €

Čertovica

Lyžiarske stredisko Ski centrum Čertovica (900 - 1145 m n. m.) leží na severných svahoch Čertovej svadby v čarovnom zimnom prostredí Nízkych Tatier. Cez sedlo Čertovica prechádza cesta, ktorá spája Liptov s Horehroním. Hneď po vystúpení na parkoviskách z auta alebo z hotelov a chát, ste na lyžiarskych svahoch.Najfrekventova­nejšie lyžiarske svahy sú umelo zasnežované. Dĺžka lyžiarskej sezóny je priemerne 120 dní a trvá od 15. decembra do 15. apríla. Tento lyžiarsky areál je ideálnym miestom nielen na lyžovanie ale aj na snowboard, je východiskom na lyžiarske túry a skialpinizmus. Stredisko Ski centrum Čertovica ponúka udržiavané bežecké trate v dĺžke 5 a 20 km. Stredisko bolo podľa klasifikácie lyžiarskych stredísk na Slovensku ohodnotené troma hviezdičkami (Značka kvality***).
X