Turistika v Tatrách, nordic walking, splav Hrona, horolezectvo

Okolie Nízkych Tatier a Hotela Partizán je svojou dispozíciou vhodné pre absolvovanie ľahších peších túr aj náročnejších turistických výstupov.

V rámci objavovania okolitej prírody si priamo u nás môžete zapožičať bicykel a vydať sa po jednej z odporúčaných cyklotrás. Pre náročnejších klientov zabezpečíme služby horolezeckého klubu. Okolitý terén je tiež vhodný pre nordicwalking - obľúbenú chôdzu s palicami a na svoje si u nás prídu aj milovníci vodáckych výletov, ktorí sa môžu zúčastniť každoročne organizovaného splavu Hrona.


TURISTIKA A NORDIC WALKING

Nízke tatry a turistika jednoznačne patria k sebe. Je len na Vás, aký cieľ si stanovíte, kam sa chcete pozrieť, aký náročný výlet si naplánujete. Turistické trasy sa začínajú priamo pred hotelom. V prípade, že sa vydáte do náročnejšieho prírodného terénu, môžete vyskúšať Nordic Walking – dynamickú chôdzu so špeciálnymi teleskopickými palicami.
 
 
 
 

 

CYKLOTURISTIKA

Priamo na recepcii Hotela Partizán**** poskytujeme službu zapožičania E-bikov a horských bicyklov pre vaše cyklotúry do okolia. Vyberte si jednu zo zaujímavých odporúčaných trás a vychutnajte si výhľad na okolitú prírodu z pohodlia dvoch kolies.

Odporúčame zapožičanie profesionálnych E-bikov Corratec a horských bicyklov, s ktorými spoznáte krásne zákutia nízkotatranského regiónu.
Zapožičanie E-biku dospelý 
1 deň (8.00 - 20.00 h.)   35,- €      1/2 deň (8.00 - 13.00 h. a 14.00 - 20.00 h.)   20,- €
Zapožičanie E-biku deti
1 deň (8.00 - 20.00 h.)   25,- €      1/2 deň (8.00 - 13.00 h. a 14.00 - 20.00 h.)   15,- €
Zapožičanie hors.bicykla 
1 deň (8.00 - 20.00 h.)   16,- €      1/2 deň (8.00 - 13.00 h. a 14.00 - 20.00 h.)     9,- €

Elektrobicykle sú veľmi populárne a obľúbené vďaka ich mnohým výhodám ako napríklad:

  • na elektrobicykli môžete súťažiť aj s trénovaným cyklistom
  • prejdete viac kilometrov bez väčšej námahy
  • prejdete vzdialenosť  stanovenej trasy, aj keď pravidelne nešportujete
  • pre starších ľudí sú elektrobicykle vítané pre ľahšie zvádnutie  aj naročnejších  trás

 

HOROLEZECTVO

Vyskúšajte svoje sily a zdatnosti pri horolezectve a prekonávaní skalných a ľadovcových horských terénov v okolí Hotela Partizán! Vyberte si z odporúčaných miest vyhradených pre horolezectvo, skalolezectvo a lezenie na ľade. Pre potreby inštruktáže je možné využiť služby Horolezeckého klubu Kamenná chata pod Chopkom.

 
 

 

 
 
 

 

 

​SPLAV HRONA

Splav Hrona na hornom úseku (Brezno – Sliač) sa organizuje už od roku 1999. Vodácke výlety po Hrone s dopravou osôb a prípadným stravovaním sú možné už od skorej jari po neskorú jeseň. Splavovanie je komplexná služba od materiálneho zabezpečenia (lode, pádla a príslušenstvo),cez dopravu lodí a osôb až po bezpečné parkovanie. Naši pracovníci recepcie vám poskytnú všetky informácie ako môžete zažiť krásnu vodnú cestu  po Horehroní.