Lyžovačka v Tatrách

Slovenčina

Lyžovačka v Tatrách - na čo myslieť ešte predtým, než sa na ňu vyberiete

Pre niekoho, kto chodí lyžovať pravidelne, je to možno rutina oproti niekomu, kto ide prvý krát na lyžovačku. Vhodné je dopredu si premyslieť viacero vecí, aby ste na lyžovačke boli spokojní, pretože lyžovačka v Tatrách nie je len o samotnom lyžovaní na svahu.

Počet ľudí - idete sami, vo dvojici s kamarátom/kamarátkou, ako partnerský pár, rodina aj s deťmi alebo ako väčšia partia? Od tohto závisia ďalšie veci, najmä miesto ubytovania a služby s ním spojené. Napríklad ak idete aj s deťmi, je vhodné sa ubytovať v tzv. kids friendly hoteli. To je taký, ktorý myslí aj na najmenších a ich špecifické potreby. Ak idete ako partneri, tak si z lyžovačky môžete urobiť aj romantický pobyt a podľa toho aj vybrať správnu izbu či apartmán pre vás.  

Lokalita - keď už máte jasno v tom, koľko vás ide, treba vybrať konkrétne miesto. V ktorom lyžiarskom stredisku chcete lyžovať a kde sa ubytovať. Ubytovanie a svah nemusia byť nutne blízko seba. To je ideálny prípad ak sa ubytujete priamo na svahu, či v tesnej blízkosti. Ak je to ďalej, treba myslieť aj na to, akým spôsobom sa budete prepravovať, čím sa dostávame k ďalšiemu bodu.

 

 

Doprava - vo väčšine prípadov sa cestuje na lyžovačku vlastným autom. Nie je to však jediná možnosť. Dosť to závisí od predošlých bodov - koľko ľudí ide a kam. Podľa toho sa dá využiť aj vlak či autobus. Prípadne ak chcete ísť autom a nemáte svoje, môžete si auto požičať v požičovni áut. Výhodou v takom prípade je aj to, že si vyberiete vhodné auto, do ktorého sa pohodlne zmestíte.

Služby - zamyslieť sa môžete aj nad tým, či nevyužiť ďalšie služby, ktoré lyžiarske strediská ponúkajú. Ak ste začiatočník, určite by vám najviac pomohol lyžiarsky inštruktor a tiež by ste mohli využiť požičovňu lyží a výstroje, a nemuseli tak mať svoje. Podľa úrovne svojich schopností na lyžiach treba vybrať aj vhodné stredisko, aby malo také lyžiarske trate, ktoré zvládnete. 

X