AKO SA DOSTAŤ DO FORMY ALEBO SPOZNAJTE CHOPOK – JUH A OKOLIE NA DVOCH KOLESÁCH

Slovenčina

AKO SA DOSTAŤ DO FORMY ALEBO SPOZNAJTE CHOPOK – JUH A OKOLIE NA DVOCH KOLESÁCH

 

Bicyklovanie sa teší čoraz väčšej priazni. A nie len vďaka Peťovi Saganovi. Čoraz viac túžime hýbať sa po týždni za pracovným stolom a nielen to.. chýba nám čerstvý vzduch, hory a spojenie s prírodou. Ak k tomu zdoláme nejaký ten kopček, nebudú nás bolieť kĺby a odmenou bude panoramatický výhľad na krásnu slovenskú prírodu, skvelý zážitok je zaručený.
 

Pripravili sme pár tipov, ako môže vyzerať cyklodovolenka v HOTELI PARTIZÁN**** na Táľoch:
 

1. Cestné bicykle

Uskladníme Vám ich bez problémov v našej cyklopožičovni, ktorá je chránená alarmom. Počas dňa je tu služba. K zapožičaniu sú základné potreby – prilby, chrániče a  náradie potrebné pre prípadnú opravu.

Priamo k Hotelu Partizán****  vedie asfaltová cesta, ktorou sa môžete vydať:
- na Krpáčovo a vrátiť sa okruhom cez Dolnú Lehotu, Podbrezovú a Bystrá
- na Trangošku – Srdiečko
- do obce Bystrá a spraviť si okruh cez Brezno a Mýto pod Ďumbierom
- na Čierny Balog cez Podbrezovú, Brezno a späť cez parádnu cyklotrasu Hronec a Bystrú

Aktuálne je v regióne Horehronia rozpracovaných niekoľko cyklotrás, dokončované sú tiež cyklo chodníky celým mestom Breznom a pripájané sú  priľahlé obce.
 

2. Horské bicykle a E-bikes

V Hoteli Partizán**** je požičovňa E-bikes pre dospelých aj pre deti. Kompletný prehľad bicyklov s možnosťou priamej on-line rezervácie nájdete tu: Požičovňa Hotel Partizán (horehronie.sk) K dispozícii sú tiež detské sedačky a cyklo vozík. Okrem nabíjacej stanice v hoteli si bike pohodlne nabijete na mnohých miestach v našom cyklo regióne.

Tak ako pri cestných bicykloch, aj pri horských bicykloch a E-bikes môžete využiť spomínané trasy. Vďaka lepšej výbave na hory a pomoci elektromotora sa Vám otvára oveľa viac možností na poznávanie zákutí Nízkych Tatier. Detaily horehronských cyklotrás nájdete tu: CykloHorehronie.sk - Cyklistické trasy. Jednoducho si zvoľte tú Vašu a stiahnite si GPX.
 

3. Zjazdové bicyklovanie

Pre adrenalínových jazdcov je to pravé „orechové“ – Bike park v Mýte pod Ďumbierom!
Enduro aj Downhill môžete vyskúšať v hotelovom Mýto ski & bike centre – v zime lyžovanie a v lete Bike park. Priamo v stredisku je požičovňa bikov Rocket Machine a príslušenstva. Na zahriatie odporúčame pumptrack. V prípade problémov s bikom je tu servis a bike si môžete umyť po dni na „kopci  zábavy“. Na vrchol trailov sa pohodlne vyveziete štvorsedačkovou lanovkou. Trasy sú pravidelne upravované, sezóna štartuje 10. 06. 2023. Pokiaľ chcete so sebou vziať aj rodinu, pre najmenších sú tu detské trate a Skill trail a tiež atrakcie (summer tubing, skákací kopec, buginy). V stredisku je reštaurácia s terasou. Lístky si zakúpite pohodlne on-line tu: A HILL OF FUN | MÝTO SKI & BIKE (kopeczabavy.sk) alebo v samoobslužnom automate.

 

4. Cyklodrezíny, cyklorikše

Jedinečný zážitok zaručený! To sa nedá opísať, to musíte vyskúšať na vlastnej koži. Štart v obci Hronec, cieľ v obci Čierny Balog. Odporúčame zviesť sa vláčikom až na stanicu Čiernohronskej železničky, kde sa môžete občerstviť v reštaurácii Lampáreň. Lístky a bližšie info tu: Cyklodreziny Hronec (horehronie.sk)

 

A čo chýba k šťastiu, keď sú svaly príjemne unavené? Predsa regenerácia. Štýlovo, luxusne, voňavo v NATURE WELLNESS CENTER Hotela Partizán**** na Táloch. Presvedčili sme Vás? Vyberte si najvhodnejší pobyt z našej ponuky TU: HOTEL PARTIZÁN**** - Profitroom Booking Engine.

 

 

X