AKTIVITY PRE POSILNENIE NAŠEJ IMUNITY

Slovenčina

ŠPECIÁLNE V HOTELI PARTIZÁN****
môžete načerpať energiu a posilniť imunitu pri sérii pohybových aktivít priamo v prírode

 

COVID-19 je respiračné ochorenie, ktoré postihuje hlavne pľúca. Chceme našim klientom ponúknuť takouto formou prevenciu zlepšenia vitálnej kapacity pľúc, zlepšenie pľúcnej ventilácie a hlavne možnosť nadýchania sa čerstvého vzduchu v prekrásnej prírode Nízkych Tatier.

 

Ranná meditácia s Valerijom  - PREBUDENIE - OZDRAVENIE - HARMONIZÁCIA (7:00 - 8:00 h., len v prípade priaznivého počasia)

1. Meditácia začína kontaktom s prírodou, je to cesta k vnútornej rovnováhe a životnej sile

2. pokračujeme PRÁNAJÁMOU 
"správne dýchanie neznamená priniesť viac kyslíka do krvi a mozgu ale ide o množstvo vitálnej životnej energie – prány, ktorú dodávame telu a každej jeho bunke. Pránajáma joga ide ruka v ruke s ásanami. Spojenie týchto dvoch princípov jogy je považovaný za najvyššiu formu očisty a sebadisciplíny, zahrňujúcu myseľ a telo."

3. načerpaním energie z prírody 

4. otužovaním na posilnenie imunity a naštartovanie do nového dňa.

Kto je Valerij?

Valerij: terapeut, masér, tréner a bylinkár z Ukrajiny. Od mladosti sa aktívne venoval rôznym športom, profesionálne hrával futbal. V prípade záujmu Vám rád predstaví liečivé bylinky, ktoré nájdete v Nízkych Tatrách.

 

Dýchanie pre zdravie so Silviou (11:00 h.)

Cvičenie zamerané na prehĺbenie dýchania, nácvik správneho dýchania, zlepšenie pohyblivosti niektorých častí hrudníka a posilnenie niektorých skupín dýchacích svalov.

Zásady pri cvičení:

  • Cvičíme na voľnom priestranstve v rozstupe 2 m na karimatkách vonku na lúke pred fitness (v prípade zlého počasia bude cvičenie v interiéri v dobre vyvetranej miestnosti s dodržaním všetkých hygienických predpisov)

  • V pohodlnom cvičebnom úbore

  • Nádych nosom, výdych ústami

  • Pľúca sa musia naplniť vzduchom: najprv v spodnej časti, pričom sa rozšíri dolná časť hrudného koša až potom horná časť

  • Cvičíme najskôr hodinu po jedle

Pre koho je cvičenie vhodné: cvičenie nie je náročné na fyzickú kondíciu, zvládne ho akákoľvek cieľová skupina, ide o korekčné cvičenia zamerané na správne dýchanie.

Kto je Silvia?
Je rehabilitačnou pracovníčkou Nature Wellness center. Hneď po skončení školy  pracovala v klimatických kúpeľoch vo Vysokých Tatrách, liečba bola zameraná na respiračné ochorenia, venovala sa výlučne dýchacej gymnastike v skupinách aj individuálne. Techniky sú zamerané na liečbu dýchacích ciest. Od útleho detstva mala vzťah ku akýmkoľvek športovým aktivitám heart PRETO SA NA VÁS VEĽMI TEŠÍ heart 

 

Fitness cvičenie s trénerom (17:00 h.)

Najsvalnatejší muž Hotela Partizán**** si pre Vás prichystal sériu cvičení na voľnom priestranstve s využitím váhy vlastného tela na podložkách. Cvičenie je určené pre fyzicky zdatných klientov.

 

X