Winter sports

In Partizan they come into their own and all fans of winter sports. You can visit the Tale Ski Centre, located less than a kilometer away, or a ski resort Chopok South, 8 km away. During the winter months the hotel's guests can test their sports skills at skiing, cross country skiing or snowboarding. Near the hotel also offers space for ice skating and snow tubing - Popular entertainment for children and adults.

 

ICE SKATING

During winter months you can use public ice skating rink at the winter stadium of Ladislav Horský at the town of Brezno. You will definitely enjoy your ice skating day spent with your family. If interested, you can use the services of an ice skating instructor who will teach you the basics of ice skating. If you are interested, please contact us on the email address kraso.brezno@gmail.com or call us on 0949 491 677. Fee for the services of the ice skating instructor is €1.50 / 30 minutes. We recommend to wear protective helmet and gloves.

 

 

 

 

 

CROSS-COUNTRY SKIING

4 km long circuit at the golf course Gray Bear and 1 km circuit at the Little Bear academy is open. Also tracks in Vagnár - Pohanské are opened. So far, the snow conditions did not allow us to prepare a track for you with a classic track.

NEW: evening cross-country skiing at 1 km artificially illuminated track at Little Bear during the days when Ski Tále will be in operation during evening skiing from 6:00 pm to 9:00 pm.
 
We ask the visitors not to go out of a significant cross-country track as it is located on the golf course and skiing out ot the track can result in the damage to the golf course.
You can find the maps in photogallery.

 


 

SKIING, SKI TOURING, SNOWBOARDING

Winter, ski slopes and perfect "powder" – dream of every winter enthusiast may come true in the awesome ski conditions and slopes of the surrounding ski centres. Explore 6 km of cross-country track and enjoy skiing, snowboarding or ski touring as much as you like.

The price of your stay at the Hotel Partizán includes: ski and snowboard newly built room, dryers for ski and snowboard boots

 

 

 

 


Make your stay at the Hotel Partizán more active and have fun on ski slopes.
Choose one of the nearby ski centres the one which suits you most:

Name of the ski centreDistance from Hotel PartizánNumber and length of pistesNumber of cable cars and ski liftsAltitudeCapacityPiste characteistics - EasyPiste characteristics - IntermediatePiste characteristics - Demanding
Jasná, Chopok South8 km41/50 km13/14900-2004 a. s. l.31784 persons / hour23,84%40,44%15,82%

Jasná, Chopok South

Jasná Nízke Tatry ako TOP stredisko na Slovensku s výbornými podmienkami pre zimné športy ponúka na severnej i južnej strane Chopku nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Prepravná kapacita lanoviek a vlekov je 30 744 osôb za hodinu. Moderný zasnežovací systém v dĺžke takmer 26 km poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom snow parku na Otupnom.
Južná a severná strana Chopku boli v minulosti prepojené vlekmi a od roku 2012 sú spojené 2 modernými lanovkami. Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 900 m.n.m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške 2004 m.n.m., celkové prevýšenie teda predstavuje 1104 metrov.
SKI Tále1 km5/2,77 km6/0580-860 a. s. l.4110 persons / hour131

SKI Tále

Lyžiarska sezóna sa v stredisku začína v decembri a trvá do marca. V areáli strediska SKI Tále sa nachádza 6 vlekov s celkovou prepravnou kapacitou 4110 osôb za hodinu. Vhodná kombinácia obtiažnosti terénov umožňuje využitie strediska lyžiarmi začiatočníkmi ako aj skúsenými lyžiarmi.
Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek a lyžiarsku škôlku, ktoré sa nachádzajú priamo v areáli. Atraktívne je večerné lyžovanie a Tatry s dĺžkou osvetlených tratí 1,5 km.
Pre priaznivcov snowboardu je k dispozícii 700 metrov upravených tratí a snowboard park s možnosťami využitia BorderCross.
Na svoje si prídu aj priaznivci bežeckého lyžovania, v rámci strediska sa tu nachádza 6,5 km udržiavaných tratí.
Mýto pod Ďumbierom4 km7/4,5 km4/1598-898 a. s. l.3600 persons / hour34--

Mýto pod Ďumbierom

Základná stanica lyžiarskeho strediska sa nachádza v nadmorskej výške 598 m.n.m. a najvyššie položený bod je vo výške 898 m.n.m., celkové prevýšenie predstavuje 300 metrov. Najlepšie snehové podmienky stredisko poskytuje v mesiacoch december až marec. Celková dĺžka zjazdoviek je 4,5 km.
V areáli strediska Mýto pod Ďumbierom sa nachádzajú 4 vleky a lanová dráha s hodinovou prepravnou kapacitou 3600 osôb za hodinu. Kombinácia ľahkých a stredne náročných lyžiarskych terénov je vhodná pre začínajúcich lyžiarov, no zároveň poskytuje možnosť zdokonalenia techniky lyžovania. Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek, prípadne lyžiarsku škôlku, ktoré sa nachádzajú priamo v areáli.
Čertovica20 km7/12 km5/0598-898 a. s. l.3250 persons / hour151

Čertovica

Lyžiarske stredisko Ski centrum Čertovica (900 - 1145 m n. m.) leží na severných svahoch Čertovej svadby v čarovnom zimnom prostredí Nízkych Tatier. Cez sedlo Čertovica prechádza cesta, ktorá spája Liptov s Horehroním. Hneď po vystúpení na parkoviskách z auta alebo z hotelov a chát, ste na lyžiarskych svahoch.Najfrekventova­nejšie lyžiarske svahy sú umelo zasnežované. Dĺžka lyžiarskej sezóny je priemerne 120 dní a trvá od 15. decembra do 15. apríla. Tento lyžiarsky areál je ideálnym miestom nielen na lyžovanie ale aj na snowboard, je východiskom na lyžiarske túry a skialpinizmus. Stredisko Ski centrum Čertovica ponúka udržiavané bežecké trate v dĺžke 5 a 20 km. Stredisko bolo podľa klasifikácie lyžiarskych stredísk na Slovensku ohodnotené troma hviezdičkami (Značka kvality***).

Photogallery