Zimné športy, skialpinizmus, Ski Tále, lyžovačka v Nízkych Tatrách

Ak patríte k nadšencom zimných športov a adrenalínu, budeme radi ak nás počas zimnej sezóny 2017/2018 navštívite.

 

V okolí hotela sa nachádza niekoľko lyžiarskych stredísk pre začiatočníkov, mierne pokročilých ale aj majstrovské dráhy a freeridové zóny. Stredisko Jasná Chopok-juh je hneď "za rohom". Ak by ste radi vyskúšali najmodernejšie vybavenie a trate, na ktorých súťažili najlepšie lyžiarky sveta, neváhajte. NOVINKOU tejto sezóny je nové zasnežovanie na južnej strane Chopku a 23. 12. oslávi lanovka Krupová svoje prvé narodeniny! Do stredísk premáva kyvadlová doprava, ktorú máte s HOREHRONIE REGION CARD grátis. Nemusíte mať žiadne starosti a na svahoch sa môžete posilniť ohnivými nápojmi :-)

Lyže a lyžiarky Vám uschováme v novovybudovanej vyhrievanej lyžiarni. Pre rodiny s deťmi sú pripravené lyžiarske školy a škôlky. Nadšenci bežeckého lyžovania si môžu dokonale vychutnať upravenú trať okolo strediska SKI Tále. 

Perfektnou aktivitou pre našich najmenších hostí sú animácie priamo na svahu. Dopravíme ich z hotela do strediska, kde sa im venujú profesionálni animátori, s ktorými sa poľahky zbavia strachu z tohto obľúbeného zimného športu. Bližšie informácie získate priamo u vedúcej animácií Ľubici na tel. č.: 0908969015.

Okrem lyžovania, bežkovania, snowboardovania a čoraz obľúbenejšieho skialpinizumu a zimných radovánok priamo v srdci nízkotatranskej prírody sa môžete tešiť aj na ZIMNÉ VÝLETY NA HOREHRONÍ, ktoré organizujeme v spolupráci s klastrom Horehronie a OOCR Nízke Tatry juh. 

Ak si chcete vyskúšať niektorý zo zimných športov, ale chýba Vám lyžiarska výstroj - žiadny problém. V spolupráci s SB Šport v neďalekej obci Bystrá Vám pripravíme profesionálnu športovú výstroj priamo na mieru.

Potrebujete servis lyží? V SB šport sa postarajú aj o tento problém.

Rozhodli ste sa pre nás? Tu je najvýhodnejšia ponuka WELLNESS & SKI

BEŽECKÉ LYŽOVANIE

Vychutnajte si krásy prírody prostredníctvom pohybu, ktorým precvičíte celé telo.
Počas zimných mesiacov môžete využívať upravenú trať okolo SKI Tále. Upravený 5 km okruh pre bežecké lyžovanie sa nachádza v lyžiarskom areáli. Umožňuje vychutnať si prírodnú scenériu, ktorá je na Táľoch starostlivo zachovávaná. 
Okruh v dĺžke 4 km na golfovom ihrisku Gray Bear a NOVINKA 1 km okruh na akadémii Little Bear je upravený skútrom. Zatiaľ snehové podmienky nedovolili pripraviť trať s klasickou stopou.
NOVINKA: večerné bežkovanie na 1 km umelo osvetlenom okruhu Little Bear v dňoch, kedy bude Ski Tále v prevádzke počas večerného lyžovania v čase 18:00 - 21:00 hod.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

SKIALPINISTIKA

 
Niet krajšiho pocitu, ako vyšlapať si svoju zimnú cestu až na vrchol a za odmenu zlyžovať do doliny...Myslíte si to aj Vy? Na Horehroní splníme Vaše skialpinistické sny. 

Z pohľadu skialpinizmu je zaujímavá najmä centrálna časť Nízkych Tatier - od Derešov po Ďumbier, východná časť - oblasť Kráľovej Hole a hlavný hrebeň – zimný prechod. Atraktívna je najmä severná časť, ktorá je strmšia s množstvom žľabov. Južná časť je plochá - široké pláne poskytujú nekonečné možnosti pre vyznávačov freeride.

V návštevnom poriadku Národného parku Nízke Tatry (NAPANTu) sú vyhradené miesta pre skialpinistov - v lokalitách je povolený v dennom čase hodinu po východe a hodinu pred západom slnka, v skialpinistických areáloch len od 15.12. do 30.4. Najobľúbenejšie areály:
- skialpinistický areál Chopok, ohraničený líniou: Zadná voda – sedlo Poľany – Dereše – Oblaz – dolina Trangoška – Halašova jama – sedlo medzi Veľkým Gápľom a Kozími chrbtami – dolinkou potoka Mlynná – sedlo pod Králičkou – Chata M.R.Štefánika – Ďumbier – Krúpova hoľa – Široká dolina;
- skialpinistický areál Kráľova hoľa, ohraničený líniou: Kráľova hoľa – sedlo Snežná jama (cestou k vysielaču) – Kráľova skala – hranica NAPANT (po červenej TZT) – hranicou NAPANT – hrebeň Vyšné Rovienky – sedlo medzi Kráľovou hoľou a Strednou hoľou – Kráľova hoľa.

 


 

LYŽOVANIE, SNOWBOARDING

Zima, snehové pláne a dokonalý ,,prašan“, ktorý miluje každý fanúšik zimných športov – presne to, je obraz vynikajúcich lyžiarskych podmienok tratí a svahov, ktoré okolie Hotela Partizán ponúka. Prebehnite sa po 6 km bežeckých tratí a vychutnajte si lyžovanie, snowboardovanie podľa seba.

V cene pobytu Hotela Partizán**** máte k dispozícii: úschovňu lyží a snowboardov, sušenie lyžiarok a snowboardových topánok

Grafikony skibusov, ktoré Vás s Horehronie region card bezplatne dopravia do lyžiarskych stredísk a späť nájdete vo fotogalérii.

 

 

 

 


Spestrite si svoj pobyt v Hoteli Partizán zábavou na zasneženom svahu.

Vyberte si z blízkych trás tú, ktorá vám vyhovuje najviac:

Názov strediskaVzdialenosť od Hotela PartizánPočet zjazdoviek a dĺžka tratePočet lanoviek a vlekovNadmorská výškaKapacitaCharakteristika trate - ľahkéCharakteristika trate - stredne náročnéCharakteristika trate - náročnéCena na deň/osoba
Jasná, Chopok juh8 km41/50 km13/14900-2004 m n.m31 784 osôb/hod1414635 - 43 €

Jasná, Chopok juh

Jasná Nízke Tatry ako TOP stredisko na Slovensku s výbornými podmienkami pre zimné športy ponúka na severnej i južnej strane Chopku nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Prepravná kapacita lanoviek a vlekov je 30 744 osôb za hodinu. Moderný zasnežovací systém v dĺžke takmer 26 km poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom snow parku na Otupnom.
Južná a severná strana Chopku boli v minulosti prepojené vlekmi a od roku 2012 sú spojené 2 modernými lanovkami. Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 900 m.n.m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške 2004 m.n.m., celkové prevýšenie teda predstavuje 1104 metrov.
V tomto roku tiež vybudovali novú kabínkovú lanovku Krupová - Kosodrevina, čo opäť zvýši komfort lyžiarov na južnej strane Chopku.
SKI Tále1 km5/2,77 km6/0580-860 m n.m.4110 osôb/hod13117 €

SKI Tále

Lyžiarska sezóna sa v stredisku začína v decembri a trvá do marca. V areáli strediska SKI Tále sa nachádza 6 vlekov s celkovou prepravnou kapacitou 4110 osôb za hodinu. Vhodná kombinácia obtiažnosti terénov umožňuje využitie strediska lyžiarmi začiatočníkmi ako aj skúsenými lyžiarmi.
Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek a lyžiarsku škôlku, ktoré sa nachádzajú priamo v areáli. Atraktívne je večerné lyžovanie a Tatry s dĺžkou osvetlených tratí 1,5 km.
Pre priaznivcov snowboardu je k dispozícii 700 metrov upravených tratí a snowboard park s možnosťami využitia BorderCross.
Na svoje si prídu aj priaznivci bežeckého lyžovania, v rámci strediska sa tu nachádza 6,5 km udržiavaných tratí.
Mýto pod Ďumbierom4 km7/4,5 km4/1598-898 m n.m3600 osôb/hod34--23 €

Mýto pod Ďumbierom

Základná stanica lyžiarskeho strediska sa nachádza v nadmorskej výške 598 m.n.m. a najvyššie položený bod je vo výške 898 m.n.m., celkové prevýšenie predstavuje 300 metrov. Najlepšie snehové podmienky stredisko poskytuje v mesiacoch december až marec. Celková dĺžka zjazdoviek je 4,5 km.
V areáli strediska Mýto pod Ďumbierom sa nachádzajú 4 vleky a lanová dráha s hodinovou prepravnou kapacitou 3600 osôb za hodinu. Kombinácia ľahkých a stredne náročných lyžiarskych terénov je vhodná pre začínajúcich lyžiarov, no zároveň poskytuje možnosť zdokonalenia techniky lyžovania. Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek, prípadne lyžiarsku škôlku, ktoré sa nachádzajú priamo v areáli.
Čertovica20 km7/12 km5/0900 - 1145 m n.m3250 osôb/hod151

Čertovica

Lyžiarske stredisko Ski centrum Čertovica (900 - 1145 m n. m.) leží na severných svahoch Čertovej svadby v čarovnom zimnom prostredí Nízkych Tatier. Cez sedlo Čertovica prechádza cesta, ktorá spája Liptov s Horehroním. Hneď po vystúpení na parkoviskách z auta alebo z hotelov a chát, ste na lyžiarskych svahoch.Najfrekventova­nejšie lyžiarske svahy sú umelo zasnežované. Dĺžka lyžiarskej sezóny je priemerne 120 dní a trvá od 15. decembra do 15. apríla. Tento lyžiarsky areál je ideálnym miestom nielen na lyžovanie ale aj na snowboard, je východiskom na lyžiarske túry a skialpinizmus. Stredisko Ski centrum Čertovica ponúka udržiavané bežecké trate v dĺžke 5 a 20 km. Stredisko bolo podľa klasifikácie lyžiarskych stredísk na Slovensku ohodnotené troma hviezdičkami (Značka kvality***).

Fotogaléria