Zimné športy, skialpinizmus, Ski Tále, lyžovačka v Nízkych Tatrách

Ak patríte k nadšencom zimných športov a adrenalínu, budeme radi ak nás počas zimnej sezóny 2016/2017 navštívite.

V okolí hotela sa nachádza niekoľko lyžiarskych stredísk pre začiatočníkov, mierne pokročilých ale aj majstrovské dráhy a freeridové zóny. Stredisko Jasná Chopok-juh je hneď "za rohom". Ak by ste radi vyskúšali najmodernejšie vybavenie a trate, na ktorých súťažili najlepšie lyžiarky sveta, neváhajte. NOVINKOU tejto sezóny je spustenie zbrusu novej lanovky Krupová - Kosodrevina! Do stredísk premáva kyvadlová doprava, ktorú máte s HOREHRONIE REGION CARD grátis. Lyže a lyžiarky Vám uschováme vo vyhrievanej lyžiarni. Pre rodiny s deťmi sú pripravené animácie na svahoch a tiež lyžiarske školy a škôlky. Nadšenci bežeckého lyžovania si môžu dokonale vychutnať upravenú trať okolo strediska SKI Tále.

Rozhodli ste sa pre nás? Tu je najvýhodnejšia ponuka KRÁSY ZIMNÝCH DNÍ

BEŽECKÉ LYŽOVANIE

Počas zimných mesiacov môžete využívať upravenú trať okolo SKI Tále. Trať je otvorená od 04. 01. 2017.
Vychutnajte si krásy prírody prostredníctvom pohybu, ktorým precvičíte celé telo.

 

 


 

SNOWTUBING

 
Vyskúšajte zábavnú aktivitu s názvom snowtubing. Tento zaujímavý zimný šport je ako moderná verzia sánkovania, pričom na zjazd z kopca v tubingovej dráhe využívate gumové kolesá. Zjazd môžete absolvovať samostatne alebo spolu s inými jazdcami tvoriť reťazce a užiť si tak skvelú zábavu s deťmi, priateľmi alebo kolegami. Snowtubing je vhodný per všetky vekové kategórie. Snowtubing môžete vyskúšať v lyžiarskom stredisku SKI Tále vzdialenom cca. 1 km od Hotela Partizán****. Cena za 1 jazdu 1,- € / Cena za 5 jázd 4,-

 

 


 

LYŽOVANIE, SKIALPINISTIKA, SNOWBOARDING

Zima, snehové pláne a dokonalý ,,prašan“, ktorý miluje každý fanúšik zimných športov – presne to, je obraz vynikajúcich lyžiarskych podmienok tratí a svahov, ktoré okolie Hotela Partizán ponúka. Prebehnite sa po 6 km bežeckých tratí a vychutnajte si lyžovanie, snowboardovanie, či skialpinistiku podľa seba.

V cene pobytu Hotela Partizán**** máte k dispozícii: úschovňu lyží a snowboardov, sušenie lyžiarok a snowboardových topánok

 

 

 

 


Spestrite si svoj pobyt v Hoteli Partizán zábavou na zasneženom svahu.

Vyberte si z blízkych trás tú, ktorá vám vyhovuje najviac:

Názov strediskaVzdialenosť od Hotela PartizánPočet zjazdoviek a dĺžka tratePočet lanoviek a vlekovNadmorská výškaKapacitaCharakteristika trate - ľahkéCharakteristika trate - stredne náročnéCharakteristika trate - náročnéCena na deň/osoba
Jasná, Chopok juh8 km41/49 km13/15900-2004 m n.m32 684 osôb/hod1315632 - 39 €

Jasná, Chopok juh

Jasná Nízke Tatry ako TOP stredisko na Slovensku s výbornými podmienkami pre zimné športy ponúka na severnej i južnej strane Chopku nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Prepravná kapacita lanoviek a vlekov je 30 744 osôb za hodinu. Moderný zasnežovací systém v dĺžke takmer 26 km poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom snow parku na Otupnom.
Južná a severná strana Chopku boli v minulosti prepojené vlekmi a od roku 2012 sú spojené 2 modernými lanovkami. Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 900 m.n.m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške 2004 m.n.m., celkové prevýšenie teda predstavuje 1104 metrov.
V tomto roku tiež vybudovali novú kabínkovú lanovku Krupová - Kosodrevina, čo opäť zvýši komfort lyžiarov na južnej strane Chopku.
SKI Tále1 km5/2,77 km6/0580-860 m n.m.4110 osôb/hod13117 €

SKI Tále

Lyžiarska sezóna sa v stredisku začína v decembri a trvá do marca. V areáli strediska SKI Tále sa nachádza 6 vlekov s celkovou prepravnou kapacitou 4110 osôb za hodinu. Vhodná kombinácia obtiažnosti terénov umožňuje využitie strediska lyžiarmi začiatočníkmi ako aj skúsenými lyžiarmi.
Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek a lyžiarsku škôlku, ktoré sa nachádzajú priamo v areáli. Atraktívne je večerné lyžovanie a Tatry s dĺžkou osvetlených tratí 1,5 km.
Pre priaznivcov snowboardu je k dispozícii 700 metrov upravených tratí a snowboard park s možnosťami využitia BorderCross.
Na svoje si prídu aj priaznivci bežeckého lyžovania, v rámci strediska sa tu nachádza 6,5 km udržiavaných tratí.
Mýto pod Ďumbierom4 km7/4,5 km4/1598-898 m n.m3600 osôb/hod34--22 €

Mýto pod Ďumbierom

Základná stanica lyžiarskeho strediska sa nachádza v nadmorskej výške 598 m.n.m. a najvyššie položený bod je vo výške 898 m.n.m., celkové prevýšenie predstavuje 300 metrov. Najlepšie snehové podmienky stredisko poskytuje v mesiacoch december až marec. Celková dĺžka zjazdoviek je 4,5 km.
V areáli strediska Mýto pod Ďumbierom sa nachádzajú 4 vleky a lanová dráha s hodinovou prepravnou kapacitou 3600 osôb za hodinu. Kombinácia ľahkých a stredne náročných lyžiarskych terénov je vhodná pre začínajúcich lyžiarov, no zároveň poskytuje možnosť zdokonalenia techniky lyžovania. Rodičia s deťmi majú možnosť využiť detský vlek, prípadne lyžiarsku škôlku, ktoré sa nachádzajú priamo v areáli.
Čertovica20 km7/12 km5/0900 - 1145 m n.m3250 osôb/hod151

Čertovica

Lyžiarske stredisko Ski centrum Čertovica (900 - 1145 m n. m.) leží na severných svahoch Čertovej svadby v čarovnom zimnom prostredí Nízkych Tatier. Cez sedlo Čertovica prechádza cesta, ktorá spája Liptov s Horehroním. Hneď po vystúpení na parkoviskách z auta alebo z hotelov a chát, ste na lyžiarskych svahoch.Najfrekventova­nejšie lyžiarske svahy sú umelo zasnežované. Dĺžka lyžiarskej sezóny je priemerne 120 dní a trvá od 15. decembra do 15. apríla. Tento lyžiarsky areál je ideálnym miestom nielen na lyžovanie ale aj na snowboard, je východiskom na lyžiarske túry a skialpinizmus. Stredisko Ski centrum Čertovica ponúka udržiavané bežecké trate v dĺžke 5 a 20 km. Stredisko bolo podľa klasifikácie lyžiarskych stredísk na Slovensku ohodnotené troma hviezdičkami (Značka kvality***).

Fotogaléria