Tarzania & Minigolf

Slovenčina

Tarzania & Minigolf

Máte radi aktívny oddych a zážitkové aktivity v prírode? Organizujete školský zájazd, víkendový event pre väčšiu partiu či teambuildingové aktivity v rámci firemnej akcie v Tatrách?Alebo plánujete víkendový pobyt s deťmi a radi by ste pre celú rodinu pripravili ideálny program? Ak ste aspoň na jednu z týchto otázok odpovedali kladne, je pre vás lanový park Tarzania ako stvorený!

 

Lanový park Tarzania Tále

Tarzania na Táloch je jedinečný komplex 23 lanových prekážok, ktoré sú umiestnené vo výške 5 až 7 metrov nad zemou, a to buď priamo na stromoch alebo na umelo postavených stĺpoch. Jednotlivé prekážky sa líšia svojou náročnosťou, preto je lanový park rozdelený na tri okruhy. Kratšia a ľahšia modrá trasa meria 180 metrov, náročnejšia červená trasa má celkovú dĺžku 292 metrov. Tento skvelý adrenalínový zážitok si môžu dopriať aj rodiny s deťmi. 90 metrov dlhá detská trasa je určená pre najmenších lezeniachtivýchTarzančekov. Cena vstupenky sa pohybuje v závislosti od trasy, ktorú si zvolíte. Červená trasa stojí 10 € na osobu, modrá trasa 7 € a detská trasa 4 € na 30 minút.

Tarzania Tále sa nachádza v Národnom parku Nízke Tatry. Nájdete ho neďaleko Hotela Partizán, v tesnej blízkosti kúpaliska pri reštaurácii Tálska Bašta.V Tarzanii si svoje schopnosti a fyzickú kondíciu na modrej a červenej trase môže preveriť každý, kto meria aspoň 150 centimetrov. Bezpečnosť je samozrejme na prvom mieste. Pred vstupom do lanového parku absolvuje každý jednotlivec krátku inštruktáž, počas ktorej sa oboznámi so zapožičanou horolezeckou výstrojou a nacvičí si správne používanie istiacej techniky. Pri prekonávaní prekážok je každý návštevník istený pomocou oceľových lán, ktoré spoľahlivo zabránia riziku pádu a zranenia. Modrú trasu hravo zvládnu prejsť aj menej fyzicky zdatní návštevníci. Ako vidíte, niet sa čoho báť.

Tarzania Tále je pre záujemcov otvorená celoročne, dokonca aj počas zimných mesiacov. Od októbra do apríla býva park v prevádzke iba na objednávku. V lete je Tarzaniaotvorená individuálne podľa otváracích hodín. To pravé športové vyžitie tu nájdu jednotlivci, aj skupiny do 20 osôb. Chceli by ste mať lanový park k dispozícii iba pre seba a svojich priateľov? V prípade záujmu o prenájom celého areálu parku pre kolektív spolu so zapožičaním výstroje a inštruktážou je potrebné kontaktovať recepciu Hotela Partizán v minimálnom predstihu 3 dní. Cena skupinovej vstupenky je 240 € na hodinu.

Ak chcete stráviť predĺžený víkend v Tatrách, užiť si miernu dávku fyzickej námahy a zároveň sa zabaviť pri športe, vrelo vám odporúčame navštíviť tento unikátny lanový park na Táloch. V blízkosti parku sa nachádza Hotel Partizán****, ktorý patrí medzi top horské hotely na Slovensku, aponúka štýlové izby a apartmány v Tatrách. Veríme, že týmto blogovým článkom sme vás patrične nadchli a pomohli vám zodpovedať otázku “kam do Tatier”? :)

 

Minigolf na Táloch

Bavia vás outdoorové aktivity? Iba niekoľko metrov od golfového areálu Tále a prírodnejvodnej plochy sa nachádza špeciálne minigolfové ihrisko, ktoré je záujemcomplne k dispozícii.

Miniatúrny golf alebo minigolf je zábavný šport, ktorý k nám prišiel z Ameriky. Vznikol v 30. rokoch 20. storočia ako tréningový doplnok klasického golfu. Tento nenáročný šport je vhodný pre všetky vekové kategórie. Vynikajúca fyzická kondícia nie je potrebná, o úspechu v hre rozhoduje trpezlivosť a pevná ruka. V súčasnosti sú pre minigolfové súťaže normované tri odlišné bodovacie systémy. Hráči minigolfu potrebujú iba jednu minigolfovú palicu, ktorá kopíruje dohrávkovú palicu klasického golfu.

Cieľom hry je dostať loptičku zo základného poľa na čo najmenší počet úderov do cieľovej jamky. Počet pokusov je obmedzený na 6 rán. Po každom neúspešnom pokuse hráč pokračuje z miesta, kde sa loptička naposledy zastavila. Pokiaľ sa hráčovi nepodarí prekonať danú prekážku predpísaným spôsobom a dostať loptičku do jamky ani na šiesty krát, získa “trestný” siedmy úder a postupuje ďalej na nasledujúcej dráhe. V jednom kole sa hrá na 18 dráhach, ktoré majú odlišné prekážky. Najlepší možný výsledok na jedno kolo je 18 úderov a najhorší 126 úderov.

Minigolfové ihrisko hotela Partizán**** ponúka návštevníkom Tálov v Nízkych Tatrách svoje služby za cenu 2 € na osobu. Príďte sa porozprávať s priateľmi na čerstvom vzduchu a zabaviť sa pri tomto netradičnom športe!

X
<