Saunovanie a relax v Hoteli Partizán ****

Užívajte si pohodu a uvoľnenie vo Vital & Sauna svete HOTELA PARTIZÁN****

Vyberte si spomedzi bohatej ponuky klasických aj menej tradičných sáun a rozmaznajte svoje telo a zmysly. Naša rôznorodá ponuka saunovania a wellness aktivít vám pomôže prečistiť a uvoľniť telo, zbaviť vás pocitu stresu a únavy a vy sa do ďalšieho pracovného týždňa vrátite oddýchnutí a zregenerovaní.
 

Časť  VITAL & SAUNA je bezplavková zóna a je prístupná len osobám od 15 rokov
 

NOVINKA 2017! Doprajte si wellness chvíle s Vašimi detmi. Na veľkú noc otvoríme pre našich najmenších hostí a ich rodičov nové priestory RODINNÝ SAUNOVÝ SVET .
Na ploche 72 m2 si môžete dopriať to pravé saunovanie bez starostí, budete sa saunovať všetci spolu!
Môžete využiť 2 druhy sáun s atrakciami, zážitkové sprchy, vital kútik s občerstvením a relax zónu s výhľadom priamo do lesného exteriéru. 
 

Odporúčame vám rezervovať si wellness služby
z pohodlia vášho domova, aby sme vám  mohli zabezpečiť termín podľa vášho želania

KONTAKTUJTE NÁS
 

Prevádzková doba
NATUR WELLNESS CENTER

 .

Názov procedúryTeplotaVlhkosť vzduchuOdporúčaná dĺžka pobytuOdporúčame
Dvojpodlažná panoramatická relax zóna

Dvojpodlažná panoramatická relax zóna

Prechodom z tepidária s hojdacími lehátkami a praskajúcim krbom sa dostanete do vyhrievanej Relax zóny. Na rozlohe 120 m2 sa tu nachádza 35 pohodlných miest pre dokonalý relax s výhľadom do údolia Nízkych Tatier.
Okrem toho, že môžete oddychovať na klasických lehátkach s anatomickými opierkami hlavy, nájdete tu aj príjemné a komfortné postele s nastaviteľnými operadlami a pamäťovými matracmi. Príjemným prekvapením na dotvorenie atmosféry pokoja sú horské potôčiky.

Štrková pláž32 – 35 °C-25 – 30 minút-

Štrková pláž

Je rovnako naším prekvapením pre Vás, keď na prehriatych kamienkoch s pohľadom na prírodu môžete relaxovať a snívať. Pol hodina Vám stačí, veď nech snívajú všetci.
Sedavý kúpeľ nôh28 – 36 °C-10 – 15 minút-

Sedavý kúpeľ nôh

Vyhrievaná mozaiková lavica s dvoma nádobami na nohy. Procedúra je príjemným gestom našim uchodeným nohám. Po napustení vody pridáme aromatizovanú soľ a naše nôžky močíme cca v 35 vode 15 minút. Po ukončení procedúry vodu vypustíme stlačením sifónu a nádobu prepláchneme.
Horská bystrinka a ľadové vedro8 – 12 °C-1 – 5 minút-

Horská bystrinka a ľadové vedro

Je ochladzovací priestor po teplej a horúcej procedúre. Ochladenie tela nastáva pomalým vchádzaním do bazéna, pre odvážnych jeho skokom do chladnej vody. Ochladenie tela šokovou terapiou často chápanou ako vrchol ochladenia tela a pre saunových labužníkov tá najkrajšia procedúra. Upozornenie:
Nepreceňujte prosím svoje sily a nikdy sa neochladzujte samostatne.
Ľadová triešť- 4 °C-1 – 2 minútyPre dostatočné prekrvenie tela

Ľadová triešť

Ochladzovacia procedúra s možnosťou masáže celého tela ľadom.
Whirlpool panorama jacquzzi34 – 36 °C-15 – 25 minútPre dostatočné prekrvenie tela

Whirlpool panorama jacquzzi

Vírivý bazén pre desať osôb. Každá osoba má k dispozícii hydro-masážne trysky s prevzdušňovaním, centrálne na dne vzdušný gejzír. V priebehu 20 minúť si svoje telo dostatočne prekrvíte.
Kneippova cesta15 – 36 °C-5 – 8 minút, v jednom bazéniku by sa malo zotrvať približne pol minútyPri potrebe prekrvenia chodidiel a únave nôh

Kneippova cesta

Štyri monolitické bazéniky s technológiou automatického dopúšťania a vypúšťania vody. Teplá voda je prevzdušňovaná. Rozdiel teploty vody 15 – 36 °C robí túto procedúru jedinečnou na prekrvenie našich chodidiel. Masážne kamene premasírujú spodnú časť našich nôh.
Parný kúpeľ medzi píšťalami42 – 44 °C100%15 – 20 minútVhodné pre alergikov, pri oslabení ciest, pri chorobách dýchacích ciest

Parný kúpeľ medzi píšťalami

Vzduch nie je nasycovaný prírodným olejom čo ocenia alergici. Procedúra prečistí horné dýchacie cesty. Vlhký vzduch priaznivo pôsobí na pokožku, ktorá sa silne prekrvuje a intenzívne čistí. Pokožka tak zostáva jemná a zamatovo mäkká. Parný kúpeľ má pozitívne účinky aj pri oslabení ciev, pri zrazeninách a pri ochoreniach dýchacích ciest.
Bylinková sauna45 – 60 °C55 – 60%15 – 25 minútPri nepokoji a nervozite, ako liečbu dýchacích ciest, regenerácii pokožky

Bylinková sauna

Je odvodená od klasickej fínskej sauny. Do priestoru sa odparujú prírodné arómy harmančeka a jazmínu. Inhalácia v príjemnej atmosfére má upokojujúce účinky. Aromaterapia sa používa na liečbu a dezinfekciu dýchacích ciest, má blahodarné účinky na ľudskú pokožku, pôsobí proti telesnej únave a bolesti hlavy.
Líščia nora42 – 45 °C100%15 – 25 minút- Pri bolesti a únave nôh

Líščia nora

Je kombinovaným riešením parnej procedúry a masáže nôh. Byť v líščej nore je jedinečné, masírujete si svoje nôžky a pritom sa naparujete.
Laconium28 - 32 °C45 – 50 %15 – 25 minútStimulovanie funkčnosti srdca, reguláciu krvného tlaku, uvoľnenie

Laconium

Klasický relaxačný priestor s vyhrievaným pohodlným sedením. Využíva sa v záverečnej fáze pobytu v tomto krásnom svete. Stimuluje funkčnosť srdca a reguluje krvný tlak, dôsledkom čoho vzniká pocit sviežosti a hlbokého telesného a duševného uvoľnenia.
Infra sauna40 – 42 °C42 – 45 %15 – 20 minút, dvojnásobné opakovaniePrekrvenie, stimuláciu svalov a orgánov

Infra sauna

Je mierna procedúra prehriatia tela a je vhodná pre osoby zle znášajúce vysokú teplotu. Hĺbkové teplo stimuluje svaly a orgány, následkom čoho je zapríčinené silné potenie. Zvýšením telesnej teploty sa zaistí prekrvenie. Infra sauna je veľmi príjemná a nezaťažuje organizmus. Pri našej tepelnej procedúre využívame infražiariče renovovaného svetového výrobcu Physiothem.
Lesná sauna55 – 60 °C50 – 60 %15 – 20 minút Opakovane 2 – 3 krát po sebePre uvoľnenie dýchacích ciest

Lesná sauna

Radíme ju do procedúry mierneho prehriatia. Po prehriati tela je potrebné sa ochladiť. Jedinečnosťou našej lesnej sauny je špeciálna saunová pec „HERBA“ , ktorá umožňuje inhaláciu byliniek, konárov a pod. Inhalované prírodné produkty sú v pravidelných intervaloch zvlhčované studenou vodou a práve táto reakcia tepla s chladom zabezpečuje intenzívne vylúhovanie arómy, silíc a pod.
Horúca sauna45 – 60 °C55 – 60%15 – 25 minútProti telesnej únave a bolesti hlavy

Horúca sauna

Je odvodená od klasickej fínskej sauny. Po prehriati tela musí nastať jeho ochladenie a mierny oddych. Atrakciou našej horúcej sauny je atraktívna saunová pec, ktorá automatický zvlhčuje priestor prenášaním lávových kameňov z priestoru pece do medeného kotlíka s vodou. Uvedený automatický proces zabezpečuje ustálenú vlhkosť priestoru. Horúca sauna sa neodporúča pri srdcových ochoreniach, poinfarktových stavoch, vysokom krvnom tlaku, akútnych infekčných ochoreniach, pri veku nad 70 rokov, pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok.

Fotogaléria